Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych
jest instytucją prywatną, non-profit, dokonującą analiz makroekonomicznych głównie dla gospodarki polskiej.
Opiera ona swoją działalność na ponad 30-letnim doświadczeniu założycieli, właścicieli i autorów projektów badawczych firmy w zakresie badania poziomu aktywności gospodarki, konstruowania wskaźników wczesnego ostrzegania, wskaźników wyprzedzających oraz prognozowania.
Misją naszej firmy jest internetowy outsourcing makroekonomiczny tj. dostarczanie za pośrednictwem internetu, jak najbardziej aktualnych informacji, analiz, prognoz i raportów makroekonomicznych.
Do kogo skierowana jest nasza oferta?
Oceny gospodarcze przygotowywane są pod kierunkiem prof.dr hab. Marii Bieć
Maria Bieć – profesor zwyczajny. Ponad 30 lat pracowała na warszawskiej SGH. Publikuje również jako Maria Drozdowicz lub Maria Drozdowicz-Bieć. Autorka wskaźników wyprzedzających dla polskiej gospodarki, kilkudziesięciu prac naukowych i kilkuset artykułów prasowych. Współpracuje z czołowymi światowymi ośrodkami zajmującymi się badaniami koniunktury, takim jak IFO w Monachium, Conference Board i Foundation for International Business and Economic Research (FIBER) w Nowym Jorku oraz Centre for International Research on Economic Tendency Survey (CIRET) w Zurichu Przedstawiała swoje oceny gospodarki na łamach \”Rzeczpospolitej\” i innych czasopism o profilu ekonomicznym od 1989r.
W latach 1989-96 były to publikacje omawiające wyniki badań koniunktury, które prowadziła wówczas w Instytucie Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej (IRG-SGH).
Obecne publikacje dotyczą oceny aktualnego stanu gospodarki w oparciu o własne kompozycje szeregu wskaźników. Są to:
Wskaźnik Równoległy Koniunktury (WRK),
Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK) oraz Income Cost Index (ICI) odnoszące się do perspektyw rozwoju polskiej gospodarki.
Wskaźnik Przyszłej Inflacji (WPI), wskazujący na perspektywę tendencji inflacyjnych.
Wskaźnik Rynku Pracy (WRP), odnoszący się do tendencji na rynku pracy.
Wskaźnik Dobrobytu (WD) obrazujący bieżącą ekonomiczną kondycję polskiego społeczeństwa.